Hypotekárne centrum – JASPARK

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok: 8:00 – 18:00 hod.
Sobota: 8:00 – 12:00
Nedeľa: zatvorené
V prípade neprítomnosti je možné dopredu si telefonicky dohodnúť akýkoľvek vyhovujúci termín stretnutia.

Kontaktné údaje:

0904 269 567
E-mail: majka.hambalkova@gmail.com

Kontaktná osoba:

Ing. Mária Valentovičová

Hypotekárne centrum

Spoznajte rodinnú firmu OVB Valentovičovci a jej kľúčových vedúcich, ktorí sa zameriavajú na vzdelávanie a zvyšovanie finančnej gramotnosti.

Rodinné podnikanie je súčasťou pracovného trhu už od nepamäti. Spočiatku to bol prirodzený a jednoduchý spôsob, ako zabezpečiť rodinný príjem, no postupom času sa tento klasický spôsob zarábania peňazí zmenil na raritu. Otvorili sa globálne organizácie, medzinárodné firmy, veľkoobchody a rodinné podnikanie sa posunulo do úzadia. No i napriek tomu, že pracovný svet je v súčasnosti rozdrobený na samostatných jedincov a zamestnanci vo firmách sa poznajú len zbežne, stále sa medzi nami nájdu aj firmy, ktoré fungujú v rodinnom duchu.

Medzi takéto firmy patrí aj spoločnosť OVB Valentovičovci zo Serede, ktorej členovia si vybudovali podnikanie v rodinnej atmosfére. Túto firmu sme vám predstavili už v minulom článku, v ktorom sa dozviete viac o všetkých službách a produktoch, ktoré ponúkajú.

V tomto článku by sme vám však radi predstavili srdce firmy – jednotlivcov, ktorí počas niekoľkých rokov nadobudli hodnotné skúsenosti a stali sa skúsenými finančníkmi, ktorým môžete veriť. Vybudovali viacero projektov, v rámci ktorých sa snažia zvyšovať práve finančnú gramotnosť.

A čo zatiaľ stihli spraviť?

 • V roku 2015 spustili projekt s názvom Kurz finančnej gramotnosti, zameraný pre širokú verejnosť, firmy, školy i jednotlivcov
 • Súčasťou rozširovania kurzov je aj Projekt vzdelávania, ktorý sa špecializuje najmä na firmy

„Je o nás známe, že nielen pri klientoch, ale aj pri kolegoch razíme filozofiu rodinného podnikania. Chceme dať príležitosť tým, ktorí chcú na sebe pracovať. Zároveň veríme, že túto našu filozofiu dokážeme odovzdať ďalším novým kolegom, ktorí rozšíria naše rodinné podnikanie.“

Ing. Mária Valentovičová


Základným stavebným kameňom rodiny OVB Valentovičovci je práve okresná riaditeľka Mária. Vďaka svojej usilovnej práci sa jej podarilo vybudovať riaditeľstvo a získať si dôveru mnohých klientov. V roku 2022 spolu so svojou štruktúrou oslávi 10 rokov pôsobenia v OVB a rovnako aj na finančnom trhu. Počas toho nadobudla manažérske skúsenosti vo vedení ľudí, ktoré sú podložené mentálnym koučingom, o čom sa môžete dozvedieť viac aj na jej osobnej stránke. www.valentovicovamaria.sk

V rámci svojej pozície sa zameriava na vyhľadávanie ľudí, ktorí majú chuť na sebe pracovať, vzdelávať sa a naučiť sa nové veci. Chce viesť ľudí k tomu, aby nasledovali svoje sny tak, ako to kedysi urobila aj ona sama.

Ing. Peter Valentovič

Nikdy ho nebavila rutinná práca a preto sa snaží neustále inovovať a tvoriť nové veci. Vzdelávaniu a práci s klientmi sa venuje už 9 rokov. Postupne sa mu podarilo vytvoriť viacero projektov, ktoré sú dnes pevnou súčasťou chodu firmy. Najdôležitejšie zaujímavosti si prečítate aj na jeho stránke www.valentovicpeter.sk Prvou ideou bol Kurz finančnej gramotnosti, (http://kurzfinancnejgramotnosti.sk/)  ktorý sa zameriava na finančné vzdelávanie vo všetkých oblastiach. Je špeciálne prispôsobený potrebám klienta i vekovej kategórii. Pôvodne prebiehal v osobnej forme, no po prispôsobení sa pandémii ho klienti môžu absolvovať aj online z pohodlia domova.

Najnovším projektom je Projekt vzdelávania, vďaka ktorému sa manažéri v tejto rodinnej firme môžu špecializovať na vzdelávanie veľkých firiem v rôznych sektoroch a stal sa osvedčeným benefitom od zamestnávateľa pre jeho zamestnancov.

Ing. Soňa Valentovičová, MSc.

Štúdium na Nottingham Trent University v odbore European business and financie ju naučilo poskytovať odborné služby aj v anglickom jazyku. Víziou rodinnej firmy je určite rozšíriť  projekty v podobe kurzov aj medzi zahraničné korporáty, ktoré chcú svojim zamestnancom poskytovať aj takéto benefity.

Svojím mottom „Keď sa zameriaš na detaily, začnú sa diať veľké veci“ sa riadi v každom smere. Jej pedantnosť a precíznosť výrazne prispela k tvorbe manuálu na zostavenie finančného plánu pre všetkých klientov v rámci celej firmy, čo vnímajú ako ich najväčšiu konkurenčnú výhodu. V OVB bude onedlho oslavovať 6 rokov pôsobenia o čom si prečítate aj na jej stránke www.valentovicovasona.sk

Tomáš Valentovič

V detstve hral aktívne futbal a odvtedy vie, že sila tímu je viac ako sila jednotlivca. Tomáš pôsobí v oblasti financií už deviaty rok. Začal ako 19 ročný popri vysokej škole a svoje skúsenosti a zážitky rád prezentuje prostredníctvom osobnostného webu www.valentovictomas.sk

Je si vedomý, že tieto poznatky môžu ľuďom ušetriť čas a peniaze, preto informácie odovzdáva osobne, prípadne formou už spomenutého projektu Kurz finančnej gramotnosti. Rád pracuje s mladými ľuďmi, ktorých zaujíma svet financií a chceli by sa o ňom dozvedieť viac. Vďaka svojmu veku a pracovnému nasadeniu ich dokáže inšpirovať a pomôcť im pri budovaní základov.

Nikolas Chmelár

„Vek v podnikaní nehrá rolu.“ Podnikať začal už počas strednej školy a keď doštudoval, začal sa venovať tejto profesii naplno. Keďže ako študent nikdy nemal dostatočné vedomosti ohľadom finančného trhu, rozhodol sa vzdelávať mladých ľudí, ako bol on. Zapojil sa do projektu Kam po strednej škole, kde informoval študentov o ich finančných možnostiach. Teraz je školiteľom Kurzu finančnej gramotnosti a úspešne dokončil niekoľko projektov na základných školách o čom informuje aj jeho osobnostná stránka www.chmelarnikolas.sk

Nikolas Je skvelým príkladom toho, že ak má človek potrebné informácie a dobré vedenie, aj napriek mladému veku ho starší ľudia dokážu počúvať, rešpektovať a nechať si od neho poradiť.

Ing. Branislav Vavro

Braňo vidí obrovský priestor na vzdelávanie či už učiteľov alebo žiakov, pretože finančná gramotnosť na Slovensku je obsiahnutá v učebných osnovách len minimálne a bez príkladov z praxe. Navyše, veľa škôl ani len netuší, že má nárok na príspevky na podporu zvyšovania finančnej gramotnosti.

Aj na základe toho sa po 5 ročnej skúsenosti práce v OVB rozhodol spraviť si lektorský certifikát na unikátny projekt Finančná sloboda. Cieľom projektu v podobe spoločenskej hry je vysvetliť klientom priebeh 30ročného cyklu života za hodinu hry. Spolu v kombinácii so školeniami kurzov finančnej gramotnosti vznikol naozaj verejnosťou obľúbený a využívaný vzdelávací projekt, o ktorom sa dočítate aj na osobnom webe www.vavrobranislav.sk

Mgr. Monika Buchová

Bývalá pani učiteľka, ktorej život upravil chodníčky po svojom. Z predošlého zamestnania má veľké skúsenosti, čo sa odzrkadľuje na jej zručnostiach. Nemá problém odprezentovať projekty či nové myšlienky pre väčšiu verejnosť. Rovnako tak využíva aj trpezlivosť, ktorá jej pomáha vyriešiť náročnejšie situácie alebo vysvetliť zložitejšie témy. V kombinácii oboch vie naše projekty efektívne odprezentovať aj na školách, kde sa orientuje ako doma.

Oblasť, v ktorej ju nezastihnete nepripravenú, je poistenie a zaistenie, pretože pre svojich klientov chce vždy vybrať bezpečné, spoľahlivé a výhodné riešenie. čo odzrkadľujú aj mnohé jej články na jej stránke www.buchovamonika.sk V jej živote existuje motto, ktoré ju sprevádza už naozaj dlhú dobu – „Ak neskúsiš, nevieš“, ktoré ju pred piatimi rokmi priviedlo práve do OVB.

Peter Bosý

Ak sa zaujímate o tému dôchodkový systém na Slovensku, Peter je Váš človek! Vo výraznej miere svojho profesijného času sa venuje téme dôchodkov, ktoré považuje za základné zabezpečenie klientov v starobe. Vďaka špeciálnym interným tabuľkám, s ktorými pracuje interný portál rodinnej firmy, dokážu všetci kolegovia svojím klientom vyrátať hodnotu dôchodku a na základe toho odporučiť tvorbu rezervy, aby sa dočkali vysnívanej sumy.

Do našej rodiny sa pridal v roku 2013 a odvtedy ho život previedol cez viaceré prekážky, no vďaka jeho cieľavedomosti a odhodlaniu je stále tu, pripravený pomáhať Vám s financiami aj prostredníctvom svojho webu www.bosypeter.sk

OVB Valentovičovci vám určite pomôžu

Rodinnú firmu OVB Valentovičovci nájdete v krásnych priestoroch na adrese M.R.Štefánika 4282/33A, Sereď. Ak potrebujete momentálne poradiť v oblasti financií, pokojne ich kontaktujte na telefónnom čísle 0904 269 567 alebo emailom na valentovicovamaria@ovbmail.eu. Viac informácií nájdete tiež na ich webe ovbvalentovicovci.sk.

Radi rozšíria svoj kmeň klientov či spolupracovníkov práve o Vás, stačí len mať chuť učiť sa a pracovať na sebe. Dokonca nie je prekážkou mať inú prácu, ani byť študentom či mamičkou na materskej dovolenke. Ak hľadáte príjemný rodinný kolektív je to práca práve pre Vás, o čom hovorí aj ich motto: „Spolu sme rodina“.

Vybavujeme:

 • Hypotekárny úver
 • Úver bez/so založením nehnuteľnosti
 • Stavebný úver
 • Prefinancovanie už existujúcich úverov
 • Životné, zdravotné a úrazové poistenie
 • Poistenie majetku a zodpovednosti
 • Poistenie motorových vozidiel
 • Cestovné poistenie
 • Dôchodkové, stavebné sporenie a investície
 • Lízing áut

V zastúpení bánk:

 • Československá obchodná banka,.a.s.
 • Slovenská sporiteľňa, a.s.
 • OTP Banka, a.s.
 • Prvá stavebná sporiteľňa, a. s.
 • Tatra banka, a.s.
 • UniCredit Bank Slovakia, a.s.
 • Všeobecná úverová banka, a.s.
 • Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s.
 • CSOB stavebná sporiteľňa, a.s.
 • A iné…

V zastúpení poisťovní a Správcovských spoločností:

 • Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.,
 • Allianz – Slovenská d.s.s, a.s.,
 • ČSOB poisťovňa, a.s.,
 • BASLER poisťovňa, a.s.,
 • Generali – Slovensko, a. s.,
 • ING Životná poisťovňa, a.s.,
 • KOOPERATIVA poisťovňa, a. s.
 • MetLife Amslico
 • Pioneer Investments – Amundi
 • Conseq Investment Management, a.s.
 • EIC Investments, a.s.
 • PRVÁ PENZIJNÁ SPRÁVCOVSKÁ
 • SPOLOČNOSŤ POŠTOVEJ BANKY, správ
 • UNIQA poisťovňa, a.s.
 • Wüstenrot poisťovňa, a.s.
 • EURÓPSKA cestovná poisťovňa
 • A iné…

V zastúpení lízingu:

 • Tatra-Leasing, s.r.o.
 • UniCredit Leasing Slovakia, a.s.
 • VÚB Leasing, a. s.
 • ČSOB Leasing, a.s.
 • Deutsche Leasing Slovakia, spol. s r.o.
 • A iné…

Celoslovenské projekty:

www.kurzfinancnejgramotnosti.sk – finančné vzdelávanie ľudí
www.reverznehypoteky.sk – publikácia odborných článkov

Pobočky: Bratislava, Sereď, Galanta, Nitra, Čadca
Obchodné zastúpenie: Bratislava, Sereď, Galanta, Trnava, Nitra, Topoľčany, Banská Bystrica, Brezno
Počet ľudí: 30

V zastupeni OVB ALLFINANZ Slovensko, a.s. obchodná sieť